Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Arnika publikovala rozsáhlý článek o negativních dopadech a rizicích kompatibilních tonerových kazet

27. 06. 2019 - Články -> Články

Arnika je česká nezisková organizace, jejímž posláním je usilování o lepší životní prostředí. Arnika dlouhodobě prosazuje méně odpadů a méně nebezpečných látek. Toto téma se blízce dotýká i tonerových kazet, u kterých jsou možné dva zásadně odlišné přístupy k výrobě – odpovědná renovace originálních tonerových kazet, která šetří primární přírodní zdroje, eliminuje tvorbu odpadu a eliminuje negativní dopady na životní prostředí, nebo výroba nových, jednorázově použitelných kompatibilních tonerových kazet, produkujících odpad nebezpečný pro životní prostředí a ve srovnání s renovovanými tonerovými kazetami mnohonásobné množství emisí CO2.

Arnika ve svém článku „Kompatibilní tonery nelze recyklovat“ upozorňuje na problém s odpadem produkovaným kompatibilními tonerovými kazetami, obsahem zpomalovačů hoření dekabromodifenyléteru (decaBDE) nalezených v kompatibilních tonerových kazetách i zdravotních rizicích doprovázejících tisk kompatibilními tonerovými kazetami.

Jako prevenci vzniku odpadu Arnika doporučuje nákup správně renovovaných tonerových kazet, které jsou snadno identifikovatelné certifikací ekoznačkou Nordic Ecolabel


a dále odevzdávání použitých tonerových kazet do sběrných boxů provozovaných v rámci projektu https://www.setriprirodu.cz.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem