Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Celosvětové prodeje tiskáren padají, jeden výrobce však dosahuje obrovského nárůstu

22. 03. 2022 - Články -> Články

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za čtvrté čtvrtletí roku 2021 a jeho porovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2020. Celosvětově se prodeje tiskáren a multifunkčních zařízení snížili o celých 17,6 procent na 22,3 milionů kusů. Celková hodnota dodaných tiskáren se meziročně snížila o 12,3 % na 9,7 miliardy USD (200  miliard Kč).

Většina výrobců zaznamenala propady dodávek v důsledku logistických a provozních problémů, jako je výrobní kapacita a nedostatek čipů.

 

 

Prodeje tiskáren meziročně poklesly o 20 %

 

 

Nejvíce klesaly prodeje HP Inc. o 24,3 %, velký propad prodejů zaznamenaly společnosti Brother (-19,3 %) a Canon (-18,5) a Epson (-8,5 %).


 

Obrovským překvapením je nárůst prodejů tiskáren společností Pantum. Dodávky tiskáren Pantum v posledním čtvrtletí roku 2021 čítaly 445 744 kusů (oproti 243 482 kusům v posledním čtvrtletí roku 2021). Výrobce tiskáren Pantum tak oproti předcházejícímu čtvrtletí předstihl v množství dodaných tiskáren výrobce Kyocera, který v uplynulém čtvrtletí III/2021 dodal 446 849 kusů tiskáren. Je tak patrné, že prodeje tiskáren Kyocera se také museli snížit, i když IDC neudává celkové množství dodávek.

445 744 kusů tiskáren Pantum však není celkový objem dodávek tohoto výrobce, protože tiskárny Pantum jsou dodávány i pod obchodními značkami Lexmark a Xerox. Výrobce Pantum rostl zejména z důvodu, že řadu tiskáren osazuje vlastními čipy. Dle našich zjištění rostli dodávky tiskáren Pantum zejména v oblasti monochromatických tiskáren a multifunkčních monochromatických tiskáren, dodávky multifunkčních barevných tiskáren byly z důvodu nedostatku čipů silně omezeny i u tohoto výrobce.

 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
NEEDHAM, Mass. IDC. Worldwide Hardcopy Peripherals Shipments Were Down 17.6% Year Over Year in the Fourth Quarter of 2021, According to IDC. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 14. 03. 2022. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS48950822>.

NEEDHAM, Mass. IDC. Worldwide Hardcopy Peripheral Shipments Showed Double-Digit Year-Over-Year Decline in the Third Quarter of 2021, According to IDC. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 01. 12. 2021. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS48442621>.

 

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem