Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Čínské tiskárny Lexmark už nesmí být označované jako Made in Mexico

27. 12. 2023 - Články -> Články

Tiskárny značky Lexmark řady MS/MX a Lexmark CS/CX jsou ve skutečnosti tiskárny značky Pantum s uvedenou obchodní značkou Lexmark. Některé z modů těchto tiskáren jsme testovali a vyjma loga jsme nepostřehli žádný rozdíl. Pro trh Spojených států amerických však na tiskárnách bylo uvedeno Made in Mexico. Toho si povšiml i orgán americké celní a hraniční ochrany (CBP) a určil zemi původu jako Čínu.

 

 

Rozhodnutí U.S. Customs and Border Protection (CBP) hodnotí proces montáže tiskáren a zdůrazňuje, že hlavní součásti jsou vyráběny v Číně. CBP zdůraznila, že tyto tiskárny procházejí v Číně významnou transformací, což je primární faktor při určování jejich země původu. Tato transformace je natolik významná, že navzdory tomu, že se tiskárny skládají v Mexiku, jejich podstata a funkční identita jsou připisovány dřívějším výrobním procesům v Číně.

Tento posun v klasifikaci země původu může vystavit společnost Lexmark dodatečným obchodním nápravným poplatkům podle § 301, které jsou v souladu s intenzivnějším přezkumem původu technologických produktů vládou USA, se zvláštním zaměřením na položky spojené s Čínou. Vzhledem k faktu, na výrobky Pantum byl později po nařízení změny země původu vydán zákaz dovozu do Spojených států amerických z důvodu porušování lidských práv při jejich výrobě, může tato reklasifikace znamenat i úplný zákaz dovozu těchto tiskáren pod značkou Lexmark do Spojených států amerických.

 

 

Lexmark okamžitě ukončil spolupráci s Ninestarem – dle prohlášení již má nového dodavatele
Budou zakázány tiskové kazety vyráběné nucenou prací i v Evropě?
Zákaz dovozu čínských tonerů a tiskáren původem z nucených prací do zemí EU přijde pozdě, domácí výrobci zkrachují
Spojené státy americké zakázaly dovoz 4. největšího světového výrobce tiskáren a jednoho z největších výrobců tonerů do USA

 

 

Společnost Lexmark toto rozhodnutí veřejně nekomentovala. Očekává se, že toto rozhodnutí bude mít dominový efekt, potenciálně přebuduje provozní přístupy společnosti Lexmark a vytvoří precedens pro jiné technologické společnosti při řízení jejich mezinárodních strategií výroby a dodržování předpisů.

Rozhodnutí ke stažení zde: CROSS_Ruling_H304677

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
George W. Thompson, Esq. Thompson & Associates, PLLC. H304677: Country of Origin of the Lexmark MS/MX and CS/CX Series Printers; Section 301 Trade Remedy Duties; Substantial Transformation; 19 C.F.R. Part 102. [online]. Poslední revize 21. 04. 2023. Dostupný z WWW: <https://rulings.cbp.gov/ruling/h304677>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem