Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Konica Minolta a Fujifilm jednají o spojení

4. 06. 2024 - Články -> Články

Společnosti Konica Minolta, Inc. a společnost FUJIFILM Business Innovation Corp. oznámily, že podepsaly memorandum o porozumění za účelem zahájení studie proveditelnosti strategické aliance v segmentech multifunkčních tiskáren (MFP), kancelářských tiskáren a produkčních tiskáren.

 

 

Fuji Xerox se přejmenuje na Fujifilm
FUJIFILM vypověděl technologickou smlouvu Xeroxu a stává se zcela nezávislý
Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl
Po dvou výbuších továrny Konica Minolta částečně spouští výrobu tonerových kazet
Továrna Konica Minolta vylétla do vzduchu – dvakrát během 30 dnů díky závadě výrobní linky

 

 

Společnost Konica vznikla již v roce 1873 (ještě před vstupem společnosti Kodak do fotografického průmyslu) jako prodejce dovážených fotografických materiálů. V roce 1882 byla zahájena vlastní výroba materiálů pro pořizování fotografií. V roce 1902 společnost začala prodávat první japonský fotoaparát pro domácího uživatele.

Zásadní byl pro společnost Konica fotoaparát z roku 1948 označený jako Konica I. Fotoaparáty Konica se staly velmi oblíbené a v roce 1987 došlo k přejmenování společnosti na Konica. V 90. letech 20 století společnost Konica prodávala a současně zahájila službu pronájmu kopírovacích strojů. V segmentu pronájmu kopírovacích strojů byla velmi úspěšná. Společnost Konica prodávala přeznačkované tiskárny a některé modely vlastních multifunkčních kopírovacích strojů.

Podobnou historii má i společnost Minolta. Původním produktem byl také fotoaparát. Společnost byla založena v roce 1928 jako společnost dovážející fotoaparáty z Německa. Již v roce 1929 vyrobila první vlastní fotoaparát, inspirovaný německým vzorem. V roce 1931 došlo ke přejmenování na Minolta („Mechanism, Instruments, Optics, and Lenses by Tashima“ (Kazuo Tashima byl zakladatelem společnosti). Společnost postupně rozšířila své portfolio na oblast kopírovacích a tiskových strojů. V roce 200 odkoupila americkou značku QMS, historicky vyrábějící laserové tiskárny, v roce 2000 již primárně dodávající software pro správu tisku.

  

Obě společnosti se sloučili v roce 2003. V roce 2006 společnost oznámila, že kvůli vysokým finančním ztrátám opouští obchod s fotoaparáty, včetně výroby fotochemikálií a vývojových minilabolatoří.

V oblasti tisku společnost Konica Minolta vyrábí řadu tiskáren Bizhub a soustředí se především na jejich pronájem formou platby za stránku.

Společnost Fuji Xerox Co., Ltd. byla založena v roce 1962 jako společný podnik FUJIFILM Holdings Corporation a Xerox Corporation. FUJIFILM vlastnil ve společnosti podíl o velikosti 75 %, společnost Xerox 25 %. V roce 2019 došlo za poměrně dramatických okolností k prodeji podílu Xerox společnosti FUJIFILM Holdings Corporation. Novým vlastníkem celé společnosti se tak stala společnost FUJIFILM, která oznámila změnu názvu Fuji Xerox Co., Ltd. na FUJIFILM Business Innovation Corp. k 01. dubnu 2021. Klíčovým produktem jsou velké kopírovací multifunkční stroje.

Konica Minolta a FUJIFILM Business Innovation aktivně zvažují obchodní alianci.

Toshimitsu Taiko, prezident a generální ředitel společnosti KONICA MINOLTA, INC. řekl: „Dvě přední společnosti budou moci prostřednictvím této aliance vzájemně maximalizovat své silné stránky. Těším se na spolupráci na zlepšení investiční efektivity a nákladové konkurenceschopnosti, posílení schopností pro stabilní dodávky, ekologických iniciativ a plánů kontinuity podnikání (BCP) a využití potenciálu pro zvýšení odolnosti podnikání jako globální výrobci.“

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
Konica Minolta. Konica Minolta and FUJIFILM Business Innovation
Explore a Potential Strategic Alliance in Multifunction Printer and Printer Areas to optimize Procurement, Toner Development, and Production Efficiencies. [online]. Poslední revize 15. 04. 2024. Dostupný z WWW: <https://www.konicaminolta.com/global-en/newsroom/2024/0415-01-01.html>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Minolta. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 12. 11. 2023. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Minolta>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Konica. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 13. 02. 2024. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Konica>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Konica Minolta. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 12. 03. 2024. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Konica_Minolta>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem