Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Lexmark podobně jako Brother renovuje vlastní tonerové kazety

17. 10. 2023 - Články -> Články

Společnost Lexmark prodává tonerové kazety za nižší cenu oproti běžné ceně, pokud kupující souhlasí, že kazetu použije pouze jednou a vrátí ji pouze společnosti Lexmark k renovaci nebo recyklaci. Běžné náplně bez tohoto jednorázového závazku se prodávají za běžné ceny. Za rok 2022 Lexmark zrenovoval 2 500 000 kusů tonerových kazet.

 

 

Lexmark okamžitě ukončil spolupráci s Ninestarem – dle prohlášení již má nového dodavatele
Lexmark se přidává k HP a blokuje kompatibilní tonerové kazety
Lexmark zveřejnil, jaké množství vlastních tonerových kazet renovuje

 

 

Běžné kazety lze znovu naplnit a/nebo nechat renovovat třetí stranou (pokud se ponechá původní čip Lexmark). Běžné kazety lze také bezplatně renovovat nebo recyklovat prostřednictvím programu sběru kazet Lexmark.

V roce 2022 bylo 36 % z celkového počtu originálních tonerových kazet Lexmark dodaných po celém světě prostřednictvím programu Lexmark Cartridge Collection Program (LCCP) vráceno. Ve spojených státech amerických byla míra sběru přibližně 50 %, zatímco průměrná míra sběru v odvětví je dle společnosti Lexmark mezi 20 a 30 %. V roce 2022 bylo znovu použito 69 % kazet a dalšího spotřebního materiálu vráceného společnosti Lexmark. Společnost Lexmark má za cíl výšit procento úspěšných renovací do roku 2025 na 80 %.

 

 

V roce 2022 v rámci programu Lexmark Cartridge Collection Program (LCCP) bylo sesbíráno 4 039 tun vrácených kazet, přičemž 37 % bylo renovováno a prodáno jako nová tonerová kazeta, 56 % bylo recyklováno a použito jako surovina v navazujících průmyslech. Energie byla vyrobena ze 4 % tun odpadu. Materiál ve skladu, čekající na zpracování, byl 3 %.

V přepočtu na kusy se jedná velmi zhruba o 7 000 000 kusů zpracovaných kazet, z toho cca. 2 500 000 kusů bylo renovováno a 4 000 000 kusů tonerů bylo využito jako zdroj surovin.

Použité tonerové kazety Lexmark globálně zpracovává v závodě v mexickém městě Juárez.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Lexmark International, Inc. Product return – reuse & recycle. [online].  Dostupný z WWW: <https://csr.lexmark.com/return-recycle.php>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem