Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

První laserová tiskárna bez tonerových kazet

11. 07. 2019 - Články -> Články

Společnost HP Inc. uvedla na trh novou řadu monochromatických laserových tiskáren HP Neverstop Laser, ve které se nemění tonerová kazeta, ale pouze se dosýpá tonerový prášek z přepravní nádoby. Anneliese Olson, Global Head a General Manager, HP Home Printing Solutions v tiskové zprávě uvádí: „Nedávná celosvětová studie zjistila, že téměř 75 % evropských drobných podnikatelů chce tiskárnu, která vyžaduje minimum nastavování a obsluhy. HP Neverstop Laser díky svým revolučním inovacím a digitální integraci nabízí možnost tisknout bez vynucených přestávek.“

Uvnitř tiskáren řady HP Neverstop Laser je zásobník pro tonerový prášek, který se přesypává z přepravní nádoby. Společnost HP označuje toto řešení za revoluční řešení v oblasti laserového tisku. Velmi podobné řešení nabízí však řada dalších výrobců, kdy je tonerová kazeta jenom jednoduchý plastový obal naplněný tonerovým prachem a veškerá technologie tisku se nachází uvnitř tiskárny. Rozdíl tedy spočívá v tom, že u řady Neverstop se prášek přesype do tiskárny a zbyde plastový obal, zatímco u tiskáren výrobců OKI či Konica Minolta se vymění vyprázdněný plastový obal na tonerový prášek za nový.

Autor: HP Development Company, L.P.
 

Společnost HP uvádí výtěžnost až 5 000 stran tisku na jedno naplnění dle normy ISO/IEC 19752. Samotná tonerová kazeta je označena jako HP č. 103A a předpokládaná tržní cena originální tonerové kazety je mírně nad 1 000 Kč. V přepočtu na jednu vytištěnou stránku se tak tisk jeví jako velice výhodný, s náklady zhruba 20 haléřů na vytištěnou stránku, čímž se tiskové náklady dostávají na úroveň použití tiskáren řady LaserJet s extrémně zdravotně rizikovými čínskými neoriginálními tonerovými kazetami.

Z dostupných informací o nové řadě tiskáren HP Neverstop však vůbec není zřejmé, zda je jednotka optického válce samostatně vyměnitelná či zda je koncipována na životnost samotné tiskárny. Z technických parametrů tiskárny je možné spíše předpokládat, že optická jednotka vyměnitelná není. Zatímco u tiskáren typu HP LaserJet je maximální měsíční vytížení uváděno v řádu desítek tisíc stran, u tiskárny řady HP Neverstop je maximální měsíční vytížení pouze 2500 stran. Tato výtěžnost by tak mohla odpovídat dvouleté předpokládané životnosti optického válce a tedy i celé tiskárny.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
HP Development Company, L.P. Laserové tiskárny HP Neverstop. Laserové tiskárny HP Neverstop. První laserová tiskárna bez kazet na světě.1 [online]. Poslední revize 03. 06. 2019. Dostupný z WWW: <https://www8.hp.com/cz/cs/printers/neverstop-laser.html>.

HP Development Company, L.P. PRESS RELEASES. HP Debuts World’s First Toner Tank [online]. Poslední revize 29. 03. 2019. Dostupný z WWW: <https://press.ext.hp.com/us/en/press-releases/2019/hp-debuts-world-first-toner-tank.html>.

Alza.cz a.s. HP LaserJet Pro M203dn. [online]. Dostupný z WWW: <https://www.alza.cz/hp-laserjet-pro-m203dn-d4578661.htm>.

Alza.cz a.s. HP Neverstop Laser 1000w. [online]. Dostupný z WWW: <https://www.alza.cz/hp-neverstop-laser-1000w-d5613412.htm>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem