Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Renovátor inkoustových kazet hodlá žalovat Canon kvůli čipu blokujícímu renovované inkoustové kazety

18. 11. 2020 - Články -> Články

Společnost Ecorica se sídlem v Ósace navrhuje žalovat společnost Canon Inc. o 30 milionů japonských jenů (zhruba 6 500 000 Kč) kvůli změnám v tiskových kazetách zamezujícím funkčnosti oprávněně renovovaných inkoustových kazet, což je v rozporu s japonskými zákony.

Společnost Ecorica Co., Ltd., (Ecorica) založená v roce 2003, prodává renovované inkoustové a tonerové kazety ve více než 6 000 obchodech po celém Japonsku, včetně velkoobchodů, supermarketů s elektronikou, papírnictví, specializovaných obchodů s fotoaparáty a specializovanými obchody s PC.

 

 

Připravovaná žaloba je založena na změnách, které společnost Canon provedla v čipu inkoustových kazet v roce 2017. Tato změna v čipu zablokovala schopnost recyklovaných kazet ukazovat hladinu inkoustu a vedla ke snížené poptávce po jejich recyklovaných kazetách.

Stejná aktualizace zamezila schopnosti ukazovat hladinu inkoustu i u téměř všech renovovaných inkoustových kazetách v Evropě.

Případný úspěch v této žalobě by mohl znamenat i změnu přístupu společnosti Canon Inc. v Evropě. Canon v Evropě aktivně vymáhá patentovou ochranu proti dovozcům a prodejcům nově vyrobených kompatibilních tonerových a inkoustových kazet původem převážně z Číny, které velmi často porušují patenty Canon a z pohledu patentové ochrany jsou považovány za padělky. Současně však evropské patentové právo zakazuje jakkoliv zamezovat renovacím a opravám výrobků a Canon používá stejné blokování ukazatele hladiny renovovaných inkoustových kazet jako v Japonsku.

Úspěch v Japonku by tak mohl znamenat konec blokování ukazatele hladiny i v Evropě.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Canon to be sued? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 26. 10. 2020. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/canon-to-be-sued/>

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem