Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Soud předběžně potvrdil, že firmware tiskáren HP je malware

26. 10. 2021 - Články -> Články

Na společnost HP byla v 17. prosince 2020 u amerického okresního soudu v severní části Kalifornie roku podána hromadná žaloba tvrdící, že aktualizace firmwaru HP fungují jako „malware“. I přes velkou snahu HP o zamítnutí žaloby soud potvrdil, že žaloba je v pořádku a soud bude pokračovat.

 

 

Hromadná žaloba několika společností byla podána proti společnosti HP s tvrzením, že aktualizace firmwaru společnosti HP působí jako „malware“. Žalobci tvrdí, že „společnost HP neprávem nutí uživatele svých tiskáren kupovat a používat pouze originální inkoustový a tonerový spotřební materiál HP tím, že bez povolení zasílá aktualizace firmwaru do tiskáren HP přes internet, které zamykají inkoustové a tonerové tiskové kazety jejich konkurentů.

 

 

HP dostala pokutu ve výši 250 000 000 Kč za blokování neoriginálních inkoustů a tonerů
To je síla! HP bude blokovat vlastní náplně!
Majitelé tiskáren HP mohou v USA požadovat náhradu škody za blokování neoriginálních náplní
HP blokuje další neoriginální náplně, máme ověřeno, že řádné renovace fungují
HP zveřejnila na své hlavní stránce zprávu o blokování neoriginálních inkoustových kazet

 

 

Společnost HP následně podala návrh na zamítnutí stížnosti. V pátek 15. října 2021 soudkyně smírčího soudu USA Susan van Keulen zamítla návrh společnosti HP. Žaloba tak může pokračovat. Soud navíc shledal, že údajná újma žalobců jsou „konkrétní a specifická“.

Kromě toho soud uvedl: „Soud shledal, že žalobci uvedli dostatečná obecná skutková tvrzení o újmě vyplývající z jednání obžalovaného“.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Judge kicks out HP’s firmware Class Action motion. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 18. 10. 2021. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/hp-inc-is-looking-to-get-complaints-case-dismissed/>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem