Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Toshiba a Ricoh se spojí

23. 05. 2023 - Články -> Články

Podle zprávy Jiji Press plánují společnosti Ricoh Co. a Toshiba (Toshiba Tec Corporation) v druhém čtvrtletí roku 2024 konsolidovat své provozy na výrobu multifunkčních tiskáren, kopírek a dalšího kancelářského vybavení do nové společnosti. Zatím není znám název nové společnosti.

 

 

 

Podíl společnosti Ricoh na globálním trhu s laserovými multifunkčními tiskárnami formátu A3 byl v roce 2022 15,2 %, což představuje přibližně 500 000 jednotek, podle společnosti společnosti International Data Corporation (IDC) je Ricoh druhý největší dodavatel v tomto segmentu za Canonem. Toshiba Tec se umístila na tomto trhu na sedmém místě s podílem 7,2 % s přibližně 250 000 dodanými kusy multifunkčních tiskáren formátu A3. Celkové dodávky pro obě společnosti dosáhly přibližně 750 000 jednotek, což by z integrované společnosti učinilo největší světovou společnost na základě dodávek.

Ricoh dodává ucelenou řadu laserových tiskáren i formátu A4 a dále ucelenou řadu produkčních tiskáren a tiskáren pro potisk textilu.

Vzájemná integrace bude provedena s platností někdy mezi 1. dubnem 2024 a 30. červnem 2024.  Společný podnik s oběma společnostmi jako jejími akcionáři se zaměří na vývoj a výrobu multifunkčních tiskových zařízení. Ricoh a Toshiba Tec převedou své vývojové a výrobní závody multifunkčních tiskových zařízení do nově založeného společného podniku. Ricoh bude držet 85% podíl investic ve společném podniku, přičemž Toshiba Tec bude držet zbývajících 15%.

Zatímco společnosti Ricoh se nebývale daří, za fiskální rok 2022 dosáhla nárůstu provozního zisku o celých 97 % při růstu tržeb 21,4 %, společnost Toshiba se dlouhodobě potýká ve velkých finančních skandálech, dopadajících i na část Toshiba Tec Corporation, vyrábějící velké kopírovací tiskové stroje, prodejní terminály, tiskárny čárových kódů a etiket, inkoustové tiskové hlavy.

Toshiba a její akcionáři podali žalobu na náhradu škody proti 15 vedoucím pracovníkům kvůli účetnímu skandálu odhalenému v roce 2015. Podle žaloby Toshiba podvodně navýšila své zisky v celkové výši 224,8 miliardy jenů (cca. 35 miliard Kč) mezi fiskálním rokem 2008 a fiskálním rokem 2014 tím, že podcenila své rezervy na ztráty na infrastrukturní projekty, jako je dodávka vybavení amerického metra a výstavba jaderných elektráren, a také tím, že použila tzv. transakce nákupu a prodeje, ve kterých prodávala díly za vysoké ceny dodavatelům a nakupovala od nich hotové výrobky v rámci svého podnikání v oblasti osobních počítačů. Konečným důsledkem byl americké jaderné divize Westinghouse Electric a prodej vysoce ziskové divize čipů.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
JIJI Press, Ltd. Ricoh, Toshiba to Merge Office Machine Production [online]. Poslední revize 18. 05. 2023. Dostupný z WWW: <https://jen.jiji.com/jc/eng?g=ind&k=2023051801208>.

Ricoh Company, Ltd. FLASH REPORT Year ended March 31, 2023 (Results for the Period from April 1, 2022 to March 31, 2023) [online]. Poslední revize 08. 05. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.ricoh.com/-/Media/Ricoh/Sites/com/IR/financial_data/financial_result/data/35/q4_report.pdf>.

The Japan Times Ltd. Five former Toshiba executives ordered to pay damages over accounting scandal. [online]. Poslední revize 29. 03. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.japantimes.co.jp/news/2023/03/29/business/toshiba-accounting-scandal/>.

RT. WANZA, Wang. Rivals to Become Partners. [online]. Poslední revize 19. 05. 2022. Zhuhai: RT Media Co., Ltd. Dostupný z WWW: <https://www.rtmworld.com/news/rivals-to-become-partners/>.

The Recycler. Ricoh and Toshiba update. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 19. 05. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/ricoh-and-toshiba-update/>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem