Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Velké firmy budou mít povinnost podává zprávy o udržitelnosti

24. 10. 2023 - Články -> Články

Velké korporace na 500 zaměstnanců budou mít povinnost vyhotovovat zprávu o udržitelnosti. Tuto povinnost schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky v rámci takzvaného konsolidačního balíčku. Zprávu o udržitelnosti bude ověřovat firemní auditor.

Nová povinnost vyplívá ze směrnice EU Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD), která řeší reportování ESG velkých podniků

Velké korporace nad 500 zaměstnanců, jako jsou banky, pojišťovny nebo společnosti kótované na burze, zřejmě budou mít od příštího roku povinnost vyhotovit takzvanou zprávu o udržitelnosti. Novinku vyplývající z evropské směrnice CSRD schválila Sněmovna v rámci vládního konsolidačního balíčku a vložila ji do zákona o účetnictví. Do schváleného zákona se dostala na základě koaličního pozměňovacího návrhu. Zprávu o udržitelnosti bude ověřovat firemní auditor.

 

V první vlně, v roce 2025 (vykazování za finanční rok 2024), se bude regulace týkat firem, které jsou kótovanými společnostmi (na burze obchodovatelných), a zároveň velkých firem s více než 500 zaměstnanci, což jsou v Česku nižší desítky firem. O rok později (v roce 2026 – vykazování za finanční rok 2025) se má směrnice rozšířit na všechny velké společnosti, které splní alespoň dvě z těchto kritérií: mají  více než 250 zaměstnanců, mají obrat minimálně 40 milionů eur, celková aktiva minimálně je 20 milionů eur.

Nová povinnost se nemá vztahovat na zdravotní pojišťovny nebo investiční fondy.

Účelem vyhotovení zprávy o udržitelnosti má být poskytnutí informací potřebných k pochopení dopadů činnosti společnosti na životní prostředí, sociální vztahy, dodržování lidských práv, boji proti korupci a pochopení jejich dopadů na vývoj, výkonnost a postavení společnosti. Zprávu bude společnost muset projednat se zaměstnanci.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
European Commission. Directive (EU) 2022/2464 of the European Parliament and of the Council of 14 December 2022 amending Regulation (EU) No 537/2014, Directive 2004/109/EC, Directive 2006/43/EC and Directive 2013/34/EU, as regards corporate sustainability reporting (Text with EEA relevance). [online]. Poslední revize 14. 12. 2022. Dostupný z WWW: <https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32022L2464>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem