Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

Vývoj trhu tiskáren – pokles o téměř 12 %, zejména díky HP

12. 12. 2023 - Články -> Články

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za druhé čtvrtletí roku 2023 a jeho porovnání s druhým čtvrtletím roku 2022.  Meziročně došlo k poklesu prodejů o 11,7 %, obrovský propad zažila společnost HP Inc, zatímco Brotheru se dařilo.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále roste, Epson padá
Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně roste
Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále extrémně roste, HP padá
Vývoj trhu tiskáren – Pantum raketově roste, Epson raketově padá
Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně padá

 

 

Obrovský propad prodejů zaznamenala společnost HP Inc., která meziročně prodala o 22,2 % méně, což představuje 1 936 840 kusů. Řada zahraničních médií spekuluje o důvodech propadů prodejů společnosti HP Inc. a dává je do souvislosti s nespokojeností zákazníků s blokováním neoriginálních náplní pomocí funkce dynamického zabezpečení, nepraktické a v některých případech i nefunkční instalace nových tiskáren pomocí aplikace HP Smart, vynucování registrace do systému služeb HP+. Zhoršující prodeje mají velmi negativní dopad na finanční výsledky společnosti HP Inc.


 

Naopak se velice dařilo společnosti Brother, která prodala o 9,6 % více.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 se společnost Pantum stala pátým největším globálním výrobcem tiskáren s dodávkou 243 482 kusů a stále pokračuje v růstu, ačkoliv tempo růstu již zpomaluje. Zajímavé bude 3. čtvrtletí roku 2023, protože v červnu 2023 zakázaly Spojené státy americké dovoz těchto tiskáren do USA z důvodu porušování lidských práv při jejich výrobě. Produkty Pantum pod jinými obchodními značkami (Xerox, Lexmark) tvoří i podstatnou část kategorie ostatních výrobců, bude zajímavé sledovat vývoj i v této části.


 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripheral Shipments Showed Double-Digit Year-Over-Year Decline in the Third Quarter of 2021, According to IDC. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 01. 12. 2021. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS51199823>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem