Prázdná tisková kazeta určená k renovaci
= Váš příspěvek na ochranu životního prostředí!

Výkup tiskových kazet ONLINE!

 

Prázdná tisková kazeta je komodita, o níž jste možná neměli ani tušení! Z vykoupených tiskových kazet provádíme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem - přívětivým ekologickým dopadem.

HP prodělává na čtvrtině svých zákazníků

5. 01. 2021 - Články -> Články

Prezident společnosti HP Inc. pro oblast tiskových řešení uvedl že, společnost HP prodělává na 25 % zákazníků v oblasti tiskových zařízení. Řešením tohoto stavu je postupné zavádění nového typu tiskáren určených pro koncové zákazníky neumožňujících použití neoriginálních náplní.

Důvodem prodělku je skutečnost, že HP Inc. dotuje samotnou cenu tiskáren a následně nevydělává na spotřebním materiálu, který spotřebitelné nahrazují za neoriginální. Část zákazníků používá výhradně originální spotřební materiál HP a na nich HP vydělává spoustu peněz, ze kterých jsou následně dotování zákazníci používající výhradně neoriginální spotřební materiál.

 

 

HP dostala pokutu ve výši 250 000 000 Kč za blokování neoriginálních inkoustů a tonerů
To je síla! HP bude blokovat vlastní náplně!
Majitelé tiskáren HP mohou v USA požadovat náhradu škody za blokování neoriginálních náplní
Blokování některých inkoustových kazet ze strany HP není v rozporu s ochranou spotřebitele
HP bude blokovat nekvalitní inkoustové náplně

 

 

Řešením je dle prezidenta tiskových řešení HP právě probíhající rozdělení samotných tiskáren do dvou řad, HP+ a HP Standart.

Tiskárny HP Standard jsou určeny pro použití s originálním i neoriginálním spotřebním materiálem. Jejich cena je zhruba o 30 % vyšší, než cena stejné tiskárny v programu HP+. Současně však tyto tiskárny mohou být uzamčeny dynamickým zabezpečením automatickou aktualizací firmwaru, díky které mohou kazety využívající jiný čip než HP přestat fungovat. A HP Inc. tohoto blokování v poslední době intenzivně využívá.

 

 


Zvýšení zisku programem HP+

Screenshot prezentace pro investory společnosti HP 

Tiskárny v programu HP+ jsou prodávány s cenou zhruba o 30 % nižší, než stejné tiskárny HP Standart. Tiskárny fungují až po registraci do cloudového systému společnosti HP. Cloud společnosti HP na základě chování uživatele tiskárny automaticky kalkuluje předpokládaný datum spotřebování tonerové či inkoustové kazety a s dostatečným předstihem před tímto datem dochází k automatickému odeslání nového spotřebního materiálu zákazníkovi přímo od společnosti HP na uvedenou adresu zákazníka, bez aktivní objednávky ze strany zákazníka. Dochází i k automatické platbě dodaných tiskových kazet. Tato služba je určena pouze pro některé země.

Současně s tím chce HP Inc. prodávat lépe vybavené tiskárny za celkově vyšší cenu.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. HP loses money on 25% of customers [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 04. 12. 2020. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/hp-loses-money-on-25-of-customers/>.

 
 

Přihlašovací formulář

Přihlašovací e-mail:
Heslo:
 

V případě, že jste zapoměli Vaše heslo, pokračujte zde

Zašlete nám zprávu!

 

Text zprávy: Vaše telefonní číslo (nepovinné): Váš kontaktní mail (povinné): Opište ověřovací kód z obrázku (povinné): obrázek s kontrolním kódem